| alex495 a întrebat:

Am si eu o intrebare doar pentru cei care au terminat o facultate la frecventa redusa/distanta.
Scrie undeva ca a ti terminat la fr sau distanta cand va duceti sa va angajati?

7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pe diploma de absolvire scrie doar ce facultate ai terminat si specializarea.

| alex495 explică (pentru CuriousStuff):

Nu scrie daca la zi, fara frecventa sau distanta nu?

| CuriousStuff a răspuns (pentru alex495):

Nu, dar s-ar putea sa fii intrebat.

| alex495 explică (pentru CuriousStuff):

Pai poti minti. Exista vreo foaie care sa i indice patronului ca tu ai terminat la fr si nu la zi?

| CuriousStuff a răspuns (pentru alex495):

Poate sa-si dea seama, daca nu stii sa minti sau poate verifica daca chiar vrea asta si ridici suspiciuni.

| alex495 explică (pentru CuriousStuff):

Suna la universitate sau ce? Deci pe diploma de licenta nu scrie programul de studiu ( parca asa se numeste, daca esti la zi, distanta fr etc)?

| CuriousStuff a răspuns (pentru alex495):

Suna sau iti cer si acte pe care sa scrie ce program ai absolvit. Au fost ceva scandaluri cu diplome false la un moment dat si lumea s-a cam sesizat, s-au mai linistit apele de atunci, insa inca poti sa dai de oameni care sa-ti ceara mai multe. Iar daca minti la interviu si esti angajat dar pe urma se afla cumva cred ca o sa te cam scoata afara in suturi.