| DragosM8 a întrebat:

Am si eu o intrebare elevi de stiintele naturi la ce dau BAC vreau sa stiu daca e obligatoriu sa dai la mate

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

E obligatorie, la fel ca si romana.

| TPUajutor a răspuns:

E obligator

| LifeisALL a răspuns:

BAC - Romana(proba orala si scrisa), Matematica, Competente Digitale, 1 Lb. Straina la alegere(oral) si 1 la alegere intre Biologie, Chimie, Fizica. Dintre acestea doar probele de la Mate, alegerea dintre Bio, Chimie, Fizica, si Lb. Romana scris se vor include in media de la BAC.

| TheSpiders a răspuns:

Nu conteaza ce liceu ai facut pentru a da la nu stiu ce facultate. Poti da la orice facultate!

| Exilee a răspuns (pentru TheSpiders):

Pe bune?
Daca un sliceean de la un Colegiu tehnic vrea sa dea la UMF sau la Matematica, are sanse sa intre? In zilele de astazi nu conteaza ce facultate ai daca nu stii sa te descurci in cazuri extreme.