| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.ieri vineri adica unu sa luat de mine fara motiv nu i-am facut nimic ma injurat de morti etc mai multe.si eu m-am dus la diriga si i-am spus exact cum mi-a zis ala mie. diriga m-a bagat in sedinta aia a lor nu stiu cum ii zice. daca nu am mai avut probleme poate sa imi faca ceva doar din atat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu chiar n-ai avut nici o vina? Nu se explica de ce te-a bagat pe tine in sedinta si nu pe cel care zici ca te-a injurat. Daca nu spui de ce ai fost invinovatit nu se poate da un raspuns corect. Oricum, poti vedea motivele si sanctiunile disciplinare ce pot fi aplicate elevului in Regulamentul pentru organizarea si functionarea unitatilor din invatamantul preuniversitar, il gasesti pe edu.ro ori pe site-urile inspectoratelor scolare. Numai bine!