| Mona_Simo_1997 a întrebat:

Am şi eu o întrebare:la facultate se intră ținând cont de mediile din anul precedent? Mulțumesc ☺

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Admiterea se organizeaza de fiecare facultate, poate sa fie prin examen, media de la bacalaureat, media generala din liceu sau un mixt dintre acestea.
Pentru a vedea exact cum se face admiterea uita-te pe site-ul oficial al facultatii la care vrei sa mergi, la Admiterea 2016.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. in general se tine cont de media de la bac sau de examenul de admitere sau de ambele