| LionelJosh a întrebat:

Am si eu o intrebare: la Facultatea de Litere( din cadrul Universitatii Bucuresti) se face mai multa literatura sau mai multa gramatica? Ma intereseaza pentru specializarea romana-engleza. Pe ce se pune mai mult accentul? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se fac ambele, în mod egal! Atât literatură, cât și gramatică!
Dacă optezi pentru română principal și engleză secundar, accentul se pune mai mult pe lb.română.