| RamosRM a întrebat:

Am si eu o intrebare simpla : in 2011 se da Testarea Nationala asta, iar daca eu plec in strainatate la scoala sunt obligat sa dau acel test (Testarea Nationala)? > DAU FUNDA! CE SE INTAMPLA DACA NU IL DAU?!

1 răspuns:
| alexandra_2756 a răspuns:

Testarea Nationala nu este obligatorie, iar daca nu vrei nu trebuie sa o dai; pentru a da Testarea trebuie sa te inscri ( inscrierile pentru Testare Nationala se fac intre 13 - 15 inuie ). Daca vrei a continui studiile in strainatate nu trebuie sa dai Testarea Nationala in Romania, vei da acolo examene