| anonim_4396 a întrebat:

sunt la liceu dar vreau sa ma interesez pentru facultati in afara tarii gratis sau pe bani putini pentru ca invat destul de bine. daca cunoasteti sau stitii detalii spuneti-mi. m'ar interesa in austria germ italia. sau chiar si in altele.multumesc

2 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Vezi targurile cand se prezinta facultatile.

| LePoneyBlanc a răspuns:

In Danemarca ai fi avantajata deoarece au preturi scazute pentru studentii care provin din UE si ofera multe burse + se gasesc facultati cu predare strict in engleza. Ai putea sa dai un google sa-ti alegi ce anume cauti. Ai nevoie de examene de engleza (de genul IELTS sau CAE/CPE) si o medie peste 8 la BAC.
Vezi ca majoritatea au deadlineuri de trimis aplicatiile pana in martie sau aprilie.