| Andreea_Deea_2000_BgcG a întrebat:

Am terminat clasa X si vreau sa fac a 11-a in alt liceu.Ca sa ma mut am nevoie de media generala egala cu cea de admitere a liceului pentru profilul respectiv? Adica daca la un liceu s-a intrat la filologie cu 8.50 eu ca sa ma mut am nevoie de media 8.50+?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau se ia in considerare, pentru transfer, media de absolvire a clasei a X-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.