| CarTooNXD a întrebat:

Am terminat liceul anul trecut.
Si ma gandeam. ma mai pot inscrie la un liceu cu frecventa redusa?
(Nu intrebati motivul :} )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai terminat liceul, absolvind si cl. a XII-a, nu te mai poti inscrie iar la liceu ci doar la studii postliceale (scoala postliceala, facultate, cursuri de calificare, etc).

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Poti urma o scoala postliceala cu alta calificare sau un institut.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai terminat/absolvit liceul adică 12 clase ( sau 13 la seral ), atunci NU te mai poţi (RE)înscrie la un/alt liceu cu frecvenţă redusă!
Eventual, poţi face o Şcoală Postliceală...

Toate cele bune!