| Jumpermk a întrebat:

Am terminat liceul si nu am luat bacul. Pot sa invat matematica de unul singur?

4 răspunsuri:
| Florinrm97 a răspuns:

Cu siguranta, fie ca o faci pentru a da bacalaureatul din nou, fie ca vrei sa inveti matematica pentru ca te pasioneaza, exista multe metode de-a o face. Daca consideri ca ai lacune, iti recomand sa te intorci la matematica mai rudimentara, sa iti pui la punct bazele si apoi sa avansezi pentru ca matematica se leaga. Daca vrei sa dai proba de bac la matematica iar, invata-ti ce ti s-a predat si fa variante de bac de pe internet sau din culegeri speciale. Daca alegi sa studiezi matematica pentru ca simti ca ti-ar placea, sunt destule cursuri pe internet si carti in biblioteci publicate pentru a te ajuta. Matematica este frumoasa, nu-ti fie frica de ea, succes!

| Raducons a răspuns:

Nu poti sa inveti singur ca sa iei bacalaureatul, iti trebuie un meditator

| RafaellaElla a răspuns:

Iti trebuie urgent un meditator!

| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți dar nu ți-ar strica pe lână tine o persoană ce să-ți explice unele-altele (un coleg sau prof sau meditator)