| AlexutuDeiu a întrebat:

Am un coleg de banca care tot ramane in urma sau zice ca nu intelege ce scrie pe tabla si tot imi cere caietul ba in timpul orei, ba acasa si ma enerveaza ca ma trage si pe mine in urma uneori,
Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i invatatoarei/dirigintei sa-l mute in prima banca si de ce. Asa va vedea si va auzi bine, iar tu nu vei mai avea probleme.

| gabyS98 a răspuns:

Mutate cu altcineva in banca

| AllyAlly2a a răspuns:

Ar trebui sa ii zici ca nu poti sa ii dai caietul. Sa fie si el mai atent.

| D3eaa a răspuns:

Cam asa se intampla si cu colega mea laughing tot timpul o aud : ce? cum? ce face? nu am inteles, mai repetati o data. sau isi fixeaza ochii in caietul meu ca sa vada ce a spus profa ..pana cand m-am enervat si am vorbit mai tare [fiind liniste in clasa] : Bai tu esti surda ori te prefaci, mai innebunit dracu' ce, cum, unde ..la la la. si a auzit profa si a mutat'o in prima banca laughing. vorbeste cu colegul de banca si explica'i cum sta treaba. daca nu poate procedezi cum am facut eu ..Deci imi detea disper colega laughing). Succes!

| 000M1ha3la a răspuns:

Pai explica-i cu frumosul ca nu poti sa ii mai dai caietul si ca are si alti colegi de la care il poate imprumuta, ar trebui sa inteleaga

| elenutza12 a răspuns:

Spune-i scuze draga dar nu pot da caietul ca sunt ocupata.Iar cand esti la scoala spune-i asa :lasa-ma putin ca raman si eu in urma din cauza ta. funda?>