| Noname69 a întrebat:

Am un rottweiler de 4-5 ani. Si de 6 luni am gasit niste pisicute care mi-au placut. Si le-am luat acasa, dar tot nu am reusit sa invat cainele cu ele. am vreo sansa sa il invat sa nu le faca rau?

Răspuns Câştigător
| FurniciCoapte a răspuns:

Depinde de comportamentul lui. Daca are un comportament violent nu vei avea nici o sansa. 2 la mana:e batran, daca in timpul asta el a fost obisnuit sa alerge dupa pisicii nu prea vad cum vei putea sa il inveti cu pisicile pe care le-ai gasit.
Dar poate se va obisnui.thinking Incerca sa dojenesti cand vezi ca are de gand sa le faca rau, lovestel cu ziarul si alte chestii din astea. iar cand se poarta frumos cu ele dai ceva cei place drept recompensahappy. Poate vei reusi prin dresaj sa il obisnuiesti cu elebig grin.
Mult succesbatting eyelashes.

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cesar Millan, dog whisperer - National Geographic
sau http://www.cesarsway.com/

| DragosRottweiler98 a răspuns:

Nu prea pentru ca cainele este deja mare

| rottweilerrrrr a răspuns:

Ti-as sugera ce-am facut eu cu al meu el musca cateii si l-am dus linga ei si cin se dadea sai muste l-am ocrit de mai multe ori si asa a inteles si aum nuii mai musca ci ii lase sa stea pe el