| alllexandra32 a întrebat:

Am ureche muzicală, cânt la chitară și vocal destul de bine. În același timp îmi place foarte mult să scriu diferite poezii, texte, să citesc etc., mi-ar fi plăcut și meseria de psiholog.
Nu stiu ce sa fac, să merg la un liceu cu profil muzical sau la unul cu profil de filologie?

Doresc cât mai multe argumente

Răspuns Câştigător
| Amy6 a răspuns:

Momentan alege ceea ce te face fericit, sfătuiește-te cu profesorii și părinții (sau cu oricine te are in grijă și te cunoaște). Liceul este un pas pe care trebuie să-l faci fără frică deoarece este doar pregătirea pentru o viitoare facultate samd. Liceul îți dă o cultură generală pe care va trebui sa o cultivi cu timpul și cu alte instrumente. Fă ceea ce îți place, ceea ce te face mai fericit in momentul de față și gândește-te, in timp, daca vei continua studiile sau te vei duce la munca. Bafta!