| theforceofgood a întrebat:

Am văzut că în ceea ce privește facultatea, aceasta a început să fie din ce în ce mai mult luată în neserios de către studenți. Am stat de vorbă cu mai mulți prieteni de sunt studenți pe la diferite facultăți, unele de renume și mi-au spus că prezența la cursuri este una foarte mică, în unele cazuri inexistentă. Deși mulți studenți stau în gazdă în orasele mari și cheltuie banii părinților pe cazare, mâncare, chefuri, - stau practic degeaba că oricum trec aproape numai pe la examene, ei stând, de fapt, asa pentru a avea parte de o viață de noapte cluburi, alcool, sex, droguri, petreceri, lipsa stresului de la părinți.
Asadar, am văzut că mulți studenți duc o viață destrăbălată, la fel cum am zis mai sus: cluburi, alcool, sex, droguri (am observat multe studente care în timpul studenției au devenit pur și simplu niste femei usoare având zeci de parteneri sexuali la activ), distracții. Iar de învățat doar la sesiunea pentru examene. Au rămas puțini studenți de stau să învețe si să aleagă calea cea dreapta. Studenții ar trebui să fie niste exemple printre tinerele generații, dar se pare să poate fi și invers. Ei ar trebui să reprezinte viitorul.
Ce credeți că se ve întâmpla cu viitorul acestei țări și cu viitoarele generații?
Va exista vreodată vreo îndreptare la aceste rele?
Are cineva de sus interes să ne distrugă?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

De ce sa mergi la cursuri din moment ce acolo vine un prof care efectiv citeste de pe slide? Pana si in scoala generala se preda mai mult. Eu am mers doar la cateva cursuri in facultate si regret si acum ca am facut-o pentru ca citeam informatia mai bine acasa in ritmul meu.
Un student bun este unul care invata singur acasa din cat mai multe surse

| Adry05 a răspuns:

Calmeaza-te frate, oamenii se distreaza si-si traiesc tineretea si gata" aoleu da ce ne facem cu viitorul tarii" extraordinar, de aia nu merge tara ca se distreaza niste TINERI. Macar ei o sa aiba amintiri frumoase din studentie si chestii faine de povestit, tu ce povestesti? cum stateai de dimineata pana seara inchis in casa? Ce sa zic, daca tu esti multumit de asa viata in care efectiv nu faci nimic, bravo tie da nu te apuca sa-i judeci pe altii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce credeți că se ve întâmpla cu viitorul acestei țări
Țara are un viitor asigurat până USA va lupta cu Rusia, căci USA are nevoie de noi aici, ca femeia de un tampon vaginal la menstruație.
Va fi o vreme când UE se va uni cu Rusia.
Atunci vom avea o problemă.
Dar deocamdată noi am început să cucerim UE.
Trupele noastre de sabotaj, deghizați în etnia colorată cu fuste largi acționează cu succes, care poate fi observat în palatele din Țândărei, construite din capturi de război.
Coloana a 5-a română, 5 milioane, camuflată în emigranți își regrupează trupele în jurul bisericilor românești și a popilor din diaspora, care au însoțit pe combatanți.
și cu viitoarele generații?
Viitoarele generații vor înțelege că limba română este patria noastră.
Va exista vreodată vreo îndreptare la aceste rele?
Ele sunt rele doar dacă le vezi așa.
Acești tineri studenți care au învățat în studenție cel mai de preț lucru, valoarea libertății în varianta românească, o vor iubi toată viața.
Va exista vreodată vreo îndreptare la aceste rele?
Are cineva de sus interes să ne distrugă?
De sus nu, de jos, da.
Dar tot ce-i românesc nu piere, și nici nu va pieri. ( Jean Moscopol).

| Frank51 a răspuns:

Unu la mana, nu toti studentii fac asta, foarte multi isi vad de treaba si invata foarte mult, doi la mana, daca nu te axezi neaparat pe facultate nu inseamna ca esti destrabalat. Unii se dezvolta foarte mult in afara facultatii, facultatea fiind doar un impuls care ii ajuta. Totul depinde de persoana si cum trateaza ea situatia! Hai sa nu mai judecam.