| anonim_4396 a întrebat:

Anii de studentie sunt mai frumosi decat cei de liceu?

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Cu siguranta imi plac mai mult anii de studentie...Liceul a fost cam harcea-parcea.La facultate, profii sunt mult mai "de gasca" si atmosfera nu este precum cea din liceu, de genul "Va pun 2 la toti daca nu faceti liniste". Aici te da direct afara, fara discutii, daca n-ai chef de vreun seminar sau de un curs.Imi plac petrecerile organizate de facultatea mea...sunt bestiale! Abia astept urmatoarea petrecere FCRP :X

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-au placut mai mult. Am invatat mai multe, am fost cu adevarat provocata intelectual sa obtin lucruri foarte dificile, am cunoscut oameni interesanti, am avut concurenti foarte tari. A fost cea mai fertila perioada din punct de vedere intelectual si, prin urmare, cea mai interesanta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da ai dreptate! Parintii ne dadeau de toate, distractie, prieteni sunt cei mai frumosi ani din viata.

mlm
| mlm a răspuns:

Anii studentiei sint mult mai frumosi decat cei din liceu, am foarte multe amintiri frumoase din aceasta perioada.

| Irina a răspuns:

Indiscutabil mai frumos la facultate.

| BUBULINA a răspuns:

Depinde
mie imi e dor de liceu sad
de fosti colegi
la fac nu prea imi place (colectivul)

| Brigitta a răspuns:

Mie imi place mai mult la facultabig grin

| JackieSue a răspuns:

Dupa mine nu, nu se compara!

| cristi27 a răspuns:

Eu cred ca sunt cei mai frumosi ani, si anii de liceu sunt frumosi sunt frumosi dar nimic nu se compara cu anii de studentie, viata de camin, sa imparti tot ce ai cu colegul sau colega de camera, distractie, totul este f frmuos si iti aduci mereu aminte de ei

| deleuandrei a răspuns:

Poate or fi dar inca nu am ajuns cind ajung la sigur iti voi spuna... dar stiu ca anii de liceu tot n-o sa-i uit niciodata, niciodata...

| funkydiva a răspuns:

Sunt frumosi, dar nu la fel ca cei de la liceu. La liceu, esti un copil in devenire si, vreau sa. ti spun din proprie experienta, faptul ca : niciodata nu se compara un lucru facut la timpul lui cu unul trecut de vreme.

Nu. ti dori sa ajungi prea repede.

| SpikE a răspuns:

O sa vad!

| annitu_7383 a răspuns:

Or fii, mama.cand oi ajunge acolo iti zichappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta, eu abia astept sa mai treaca un an sa scap de liceu love struck

orarul este mult mai lejer, mintile mult mai dezghetate, mai multa libertate, chefuri in camin... abia astept laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare dintre ei au farmecul lor.ai sa observi diferenta dupa ce vei termina si facultatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare an din viata noastra isi are frumusetile si trairile lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai frumosi sunt aia de liceu pentru ca in studentie nu mai e diriginta sa te scoata din belele. Trebuie sa te descurci singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu momentan sunt studenta si mi se par mai frumosi anii de liceu pentru ca atunci inveti sa faci diferenta dintre bine si rau, sa te descoperi ca persoana.

| symy16 a răspuns:

In liceu mi-a placut mai mult pentru ca eram o clasa unita, ne ajutam intre noi, ne distram, in schimb in facultate fiecare trage pentru el. oricum, nu conteaza daca esti la liceu sau facultate, anii de scoala sunt cei mai frumosi si e bine sa profiti de ei din plin atat din punct de vedere al distractie cat si cel al studiului.