| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta am banchetul de absolvire a clasei a8a... iar diriga ne-a ales pe mine si pe inca o colega sa tinem discursul in numele clasei...
Efectiv nu avem nici o idee...
Unde credeti ca vom gasi cateva modele care ar putea sa ne inspire?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
24 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa va spuneti parerea sincera despre profesori si sa le multumesti pentru aportul adus in educatia voastra, trebuie' sa le mai spui ca iti va fi dor de ei (si profi si colegi) si ca le doresti tuturor succes! Si ca o sa vedeti peste 10 ani mai impliniti!winking

| Sara a răspuns:

Pinky. lasa mi un msg cu id ul tau. si iti dau p mess un asemenea discurs. vrei?happy

| Sara a răspuns:

Facut de mine. original. a fost prezentat de sora mea acum 2 ani happy

| LoveForShania a răspuns:

Ar trebui sa le spui ce ai simtit pentru profesori, ce ti-a placut in cei 4 ani, ca o sa te desparti mai greu de ei dupa 4 ani si ca o sa iti fie dor de scoala ta. De fapt le vei spune ce ai simtit tu!

| greg a răspuns:

Inventati voi. Spune-ti ce ati simtit in toti anii cat ati facut parte din aceeasi clasa. Ce v-a placut si ce nu(in general se zice ce v-a placut la discursuri de astea). Cautati lucruri reale care sa emotioneze publicul.

| dulshe a răspuns:

Cred ca ar trebui sa va mai sfatuiti cu profesoara, sa o intrebati ce trebuie sa ziceti, macar sa va faceti o idee de ce trebuie sa ziceti.

| prettyodd a răspuns:

Si eu am tinut un discurs la banchetul de sfarsit de gimnaziu. A fost ceva neprevazut, pur si simplu am simtit ca trebuie sa ma despart de clasa mea intr-un fel anume.
Ce ai putea spune? O parere generala despre colegi, profesori, anii petrecuti impreuna. Cu siguranta sunt o multime de amintiri care trebuie depanate. Ai putea face un discurs mai nonconformist: cand vei mentiona un profesor ai putea sa ii spui si replica ce-l defineste( De ex: diriginta mea are o boala cu "if only but also" sau domnul de fizica "pisicometru" etc.). Ai putea sa amintesti de clipele de glorie ale clasei (cand colegii au luat premii, s-au calificat la diferite concursuri).
Pentru 4 ani petrecuti printre acesti oameni nu cred ca nu ai inspiratie. Nu iti recomand sa fie ceva foarte elaborat, cu termeni fini. In fond, trebuie sa va exprimati pentru ca mesajul vostru sa ajunga la inima profesorilor.
Fa un colaj al gandurilor si iti va iesi discursul perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as avea nevoie de un asemenea discurs...si chiar nu am nici o idee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe net

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pinky si eu sunt in situatia ta.si nu cred ca stiu c sa scriu. dar uite ca cei de mai jos ne-au dat cele mai bune variantewinking.oriqm.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu stiu...cauta pe google "discursuri de absolvire" si u iti iei ce idei ti se potrivesc...eu asa am facut... k si eu am de facut unul singura pentru clasa a8-a...succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie, doar ca eu trebuie sa sustin discursul la festivitatea de absolvire (la facultate) si nu prea am idei dar poate reusim noi, ca doar nu ne-au ales degeaba, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa va sftuiti cu cineva care a mai trecut prin asta sau cu ceva profi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna daca nu par prea indrazneata... vreau si eu o opinie dar foarte urgent sunt la final de cl a 8 si imi trebuie un discurs impresionant sara mi-l poti oferi pe al tau... te rog mumos sau oricare altcineva. id meu este biencutza_0864 si va astept cu opiniile voastre. va multumesc mult si sper sa mai vb va pup dolce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si eu caut da nu gasesc niciunde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer nu stiu...asta caut si eu dar nu gasesc...
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...nu stiu ce speech sati zic daca... daca iti da cineva vreun rasp zimil sh mei plzzzzzz!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceeasi situatie... Dar am invatat ca nu trebuie nimic special... Toate cuvintele trebuie sa vina din suflet si sa simti cu adevarat momentul despartirii broken heart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dar daca aflii sa-mi spui si miebig grin sunt in aceeasi situatiecrying si habar n-am, cad aflii imi spui si mie deyd3y4ever

| Alyn_1696 a răspuns:

Aif acut discnursul mil dai si mie te rgo?

| Alyn_1696 a răspuns:

Aif acut discnursul mil dai si mie te rog?

| marian26 a răspuns:

Dragi elevi, absolventi, sa nu va fie frica totul este trecator.

| cris_7626 a răspuns:

Sara te rog super frumos am si eu nevoie de un speech ...crezi ca ma poti ajuta? te rog super super mult id: lupita_myhaela21