| TeckTonik997 a întrebat:

Anul viitor intru in clasa a12 si habar nu am ce facultate sa urmez. Sunt la cea mai buna clasa din orasul meu, sa zicem cam al 10 lea din clasa, profil chimie-biologie. Din cauza profesorilor des schimbati sunt complet pe langa fizica si chimie. Ce facultate as putea alege? Cum aflu ce mi se potriveste? Dupa cum stiti orientarea profesionala e inexistenta in Romania...

2 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Fiind la acest profil, ai putea opta pentru medicina, medicina veterinara sau farmacie daca te pasioneaza.

| adriana_1289 a răspuns:

Daca te pasioneaza biologia poti opta pentru oricare dintre sectiile de medicina. Daca nu sa stii ca liceul nu prea conteaza poti face orice vrei. Eu am fost la profil economic, am terminat acum si dau la medicinahappy