| CosminGanea231 a întrebat:

Ar trebui sa pun primele licee cu medie de 7, chiar si daca eu am luat 5.40?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Trebuie să pui un număr suficient de opțiuni. Minim 20. În funcție de județ.
Poți pune la primele opțiuni coduri pentru liceele la care anul trecut s-a intrat cu medie mai mare decât a ta. Anul ăsta rezultatele evaluării naționale au fost mai slabe decât cele de anul trecut - ai șanse.
Succes.

| CosminGanea231 explică (pentru gabicoo):

Multumesc mult de raspuns!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa fii realist, alegand numai licee unde ai sanse.

| LisaJulie a răspuns:

Pune cat mai multe licee, dacă nu intri acum la liceul dorit nu este nicio problema pentru ca te vei putea transfera anul viitor! Pune obținu care sunt aproape de media ta!