| Keyko a întrebat:

Are cineva vreo idee ce inseamna: e la puterea [k ori (inmultire) t] Cunosc valorile lui k si t, dar ce e cu "e". Am citit ca este o constanta matematica, dar cum o calculez? funda

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Valoarealui e=2, 7..ma rog ti-am explicat la cealalta intrebare(ma bucur ca ti-am fost de ajutor ) big grin

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie s-o calculezi tu, fiind constanta este deja calculata, poti citi aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/E_(constant%C4%83_matematic%C4%83). Numai bine!

| Keyko explică (pentru Ioandelasal):

Pagina de wikipedia e goala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Keyko):

Incearca aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/E_(constant%C4%83_matematic%C4%83)
Am impresia ca nu am copiat bine URL-ul paginii de prima data.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dorine iar sari calul si galopezi pe aratura! Nu i-am rezolvat problema, desi puteam sa-i copiez valoarea constantei, doar i-am indicat unde sa caute, se poate ca utilizatorul nu stia, dupa proverbul chinez, i-am dat doar undita.