| bleakk a întrebat:

Art. 41
Concursul de admitere la facultăţile
Academiei
se desfăşoară în două etape, după cum
urme
ază:
-
E
tapa I

probele eliminatorii şi
-
Etapa a II
-
a

proba de evaluare a cunoştinţelor.
Art. 42
(1)
Probele eliminatorii
l
a
Facultatea de Poliţie şi Facultatea de Pompieri
sunt
:
Contravizita medicală
şi
V
erificarea aptitudinilor fizice
Parca nu se dadea si proba psihologica sau? Proba psihologica vad ca scrie doar la Arhivistica.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai fost atent sau nu ai inteles ca procedura de selectie a candidatilor include doua etape distincte atat prin continut cat si prin perioada de desfasurare a lor :
1. etapa de selectie prin recrutare
2.etapa de selectie prin concurs

Daca vei citi cu atentie continutul link-ului vei afla ca acea testare psihologica se face in etapa 1, cea de recrutare :http://igpr.ro/Recrutare_personal/detalii_admitere_2014.htm