| Beatricce a întrebat:

As avea nevoie de un pic de ajutor din partea voastra.Trebuie sa comentez o afirmatie si nu stiu ce-as putea scrie?
Afirmatia este urm: " Nimeni nu este de neinlocuit si cu toate acestea omul face diferenta"!
Imi puteti da cateva comentarii in legatura cu aceasta afirmatie?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nimeni nu este de neinlocuit.Doar ca uneori e nevoie de mai multe stele, pentru a inlocui una singurahee hee
Bineinteles ca omul face diferenta pentru ca fiecare e unic in felul sau si are un fel original de a intrepreta lucrurile. Odata cu moartea insa suntem condamnati uitarii. Ceea ce nu e un lucru atat de rau pana la urmathinking

| Eff a răspuns:

Cred ca inseamna ca desi incerci sa inlocuiesti pe cineva cu altcineva, poti face lucrul asta, dar niciodata nu va mai fi la fel. Adica daca fizic cineva dispare si apare in locul lui altcineva, inseamna ca acel "cineva" a fost inlocuit. Dar doar fizic, pentru ca, in esenta, totul e schimbat, pentru ca toti oamenii sunt diferiti si nu se pot inlocui unii pe altii.
Cred ca e vorba, de fapt, despre diferenta dintre aparenta si esenta, despre contrastul dintre ceea ce se vede si ceea ce e acolo cu adevarat.

nony
| nony a răspuns:

¨Nimeni nu este de neinlocuit si cu toate aceastea unii oameni sunt aproape imposibil de shimbat, pentru ca ei fac diferenta ¨ E adevarata oricum ai face jocul de cuvinte.La un moment dat vom deveni dispensabili.Suntem asi in domeniu pana cand alt as mai tanar si mai experimentat ne ia locul.Nu e nicio suparare, stii ca munca ta este apreciata si alte persoane si-au dat interesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.filmeeonline.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de ajuns un exemplu simplu ca tocmai vroiam sa-l aduc pe un domn Kierkegard care a jucat la Real Madrid.Intradevar nimeni pe nici un post nu este de neinlocuit dar impresiile sint mari.Sa-ti dau un exemplu; A fi sofer sint atitia si pot sa se inlocuiasca unii pe altii cu succes dar totusi in sinea lor, a fiecaruia, nu poate fi nimeni mai buni decit ei.