| alessandra a întrebat:

As dori sa stiu daca a facut cineva cursuri Eurocor; imi doresc sa invat lb italiana si ma intereseaza sa aflu daca aceste cursuri isi merita banii.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, ceea ce iti pot spune despre EUROCOR este ca sint foarte seriosi, uite si eu dupa facultatea de biologie la stat am facut curs de management si iti pot spune ca azi sint manager de firma datorita EUROCOR.Nu vreau sa te influentez in vreun fel dar sa stii ca se merita mai ales ca iti da si diploma la terminarea studiilor, asta bineanteles dupa sustinerea unui test final, si bineinteles de fiecare data cant primesti acele carti de italiana, ai la mijlocul cartilor si exercitii care trebuie sa le rezolvi tu acasa, fiecare cursant are un profesor personal care iti va corecta temele facute acasa; Aceste teme le vei trimite prin posta pentru a fi corectate; Ceea ce nu stii poate este ca dupa acel certificat de absolvire care al vei obtine la sfarsit, poti merge sa sustii un alt examen final si ti se va elibera un alt certificat eliberat de MIN. MUNCII si EGALITATII de SANSE si MIN.EDUCATIEI,CERCETARII si TINERETULUI, acest certificat este recunoscut oficial pe ppiata muncii, mentionandu-se competentele dobandite aici.Intradevar ai mult drum de parcurs dar sa stii ca se merita, nu ca fac reclama dar eu sint multumita de aceste cursuri. Din cate stiu tu la lb straina ai si cd sa asculti pronuntia si nu dispera lb italiana este usoara, gramatica este mai grea dar totul va fi in regula, desigur si invatatul de pe net este usor dar sincer nu ai toate cuvintele si nu inveti tot ceea ce ar trebui sa stii.Bafta.

9 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

De ce sa dai banii pe carti si toate porcariile cand poti sa inveti italiana pe net... ai cursuri online... si exercitii si detoate... www.internetpolyglot.com;)

| DenissaDeea a răspuns:

Eu zic ca se merita, depinde mult de profesor si scoala la care alegi sa faci cursurile,(eu personal am facut cursuri de informatica calculator si in prezent ma pot mandri de ce idee am avut, si acum imi prinde bine la orce legat de calculator crede-ma.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curs italiana : depinde si daca ai nevoie de o diploma la terminarea cursului sau il faci doar pentru tine, te decizi in functie de asta unde sa il urmezi, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, sint seriosi si dau si diplome. merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da alessandra logodnicul meu a cumparat un curs de la eurocor despre web design(nu stiu sigur daca am scris corect si daca am gresit imi cer scuze) si are teme de facut p care le trimite la ei si ii trimite inapoi lucrarea lui corectata si tot cu toate detaliile si e foarte usor de invatat ritmul de studiu ti-l stabilesti u... a si la sf a primit si o diploma care sa ateste ca a absolvit cursul...deci sa stii ca n-ar fi o alegere rea... dar cum a zis si kh1ss n-are rost sa dai banii numai daca vrei sa lucrezi intr-un domeniu si iti cere dovada ca ai facut cursul absolvit...etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva ce taxa trebuie sa platesti pentru a trimite temele prin posta?

| adriana_7712 a răspuns:

Eu am invatat limba engleza la eurocor si a fost destul de usor. Am incercat sa invat de pe itnernet dar nu intelegeam nimic. Profesorul personal te ajuta foarte mult.

| theditza04 a răspuns:

Hey exista niste cursuri de acest gen
: www.cursuriaz.ro au si eurocor si de italiana, poate te ajuta;)

| ramoina a răspuns:

Sunt prea scumpe. Mai bine iti iei ceva curs din librarii. Sau poti gasi si pe net cursuri gratuite.