| Veronica2317 a întrebat:

As dori sa stiu daca am sustinut probele de BAC in anul 1992 si am picat doar la literatura. As putea sustine examenul doar la literatura? Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, structura BAC-ului s-a schimbat mult din 1992 pana in 2020. Asadar, acum trebuie sa dai la mai multe obiecte asa cum este legal si obligatoriu: romana, mate, fizica sau chimie ori ce este la alegere, depinzand de profil.

| johnnny123 a răspuns:

Sincer, ma cam indoiesc ca ti se mai pot lua in considerare niste materii pe care le-ai trecut acum 28 de ani si ca poti da examen doar la cea pe care ai picat-o. Lasand la o parte cosmarul birocratic, nu este prea normal nici din punct de vedere al materiei (care intre timp s-a schimbat foarte mult).

Crezi ca daca ai luat sala la examenul de carnet in 1992 poti sa te duci acum sa dai doar traseul?