| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu cateva aspecte generale despre teza de doctorat, indiferent de domeniu.Nu cunosc absolut nimic despre acest sistem.In ce consta? Cat este de dificil? Pe ce perioada? O poate lua cam oricine care munceste pentru asta?

Multumesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine cam 3-4 ani, trebuie sa faci niste lucrari de cercetare, sa publici articole sa predai ore in sistemul universitar si in final sa prezinti rezultatele cercetarilor in cadrul unei lucrari stiintifice.