| Andybobo a întrebat:

As vrea sa invat limba Engleza mai repede si mai usor, dar nu cu scoala Ceva pe net, daca stiti sa imi dati un indiciu sa ma ajutati. Daca veniti cu idei de gen Uita-te la filme, Asta fac mereu si am inteles-o putin dar totusi vreau mai mult. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca te uiti mereu la filme si la scoala ai facut engleza si tot nu stii mare lucru poti sa citesti cate carti vrei si de care vrei ca tot nu o sa inveti atat cat iti doresti.Inseamna ca nu ai aptitudini pentru invatarea limbilor straine si vei invata cu o mai mare greutate decat alti oameni.Cum faci sa inveti mai rapid si mai bine? Cea mai simpla metoda este sa gasesti o tipa carae vorbeste doar engleza sau care vorbeste engleza si o alta limba care sa nu fie romana.Si uite asa in cateva luni o sa progresezi de nu o sa iti vina sa crezi.Dar trebuie sa stai cu ea sa locuiesti cu ea.Sau mai este o metoda sa ai bani sa sa platesti pe cineva in privat zilnic sa faci cateva ore.Astea sant cele mai usoare metode de a invata.

| Andybobo explică (pentru relian):

Ms sper sa ma ajute, si sunt de acord cu tine cu o alta persoana happy Asa am invatat si italiana, dar am stat in Italia. ok mersi mult happy

2 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Vrei sa inveti engleza?
Pai cumparati pentru gramatica:
Grammarway 1, 2, 3, 4(contine gramatica limbii engleze)
Si pentru vocabular:citeste in engleza, joaca jocuri in engleza, subtitreaza filme/videoclipuri/animeuri(cum ar fi eu sunt traducator de animeuri si cu timpul mi-am format si mai bine decat il aveam, vocabularul)