| vladvlad23 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti un mod de a invata in sensul ca ajung acasa, ma pun pe invatat dar invat lectia de zi si gata stiu, dar cand de test, recapitulez dar nu imi amintesc tot. Nu ca vreau sa imi amintesc tot perfect dar cum sa invat foarte eficient?
Adica sa-mi ziceti geva de genul : uite inveti lectia de zi pana o sti cam atat, dupa aia recapitulezi asa atat, stai la o materie cam atat si ca sa fii concentrat faci asta etc. etc. Va rog, implor fara raspunsuri la misto. Cel mai bun raspuns primeste funda + vot restul vot. Mersi anticipat

1 răspuns:
| Ayame17 a răspuns:

Eu invat foarte bine o lectie, daca ii fac rezumatul. Este, sau cel putin asa mi se pare mie, mai uosr de retinut ceva atunci cand il scrii a doua oara. Cand recapitulez, imi aduc aminte doar esentialul.