| roby223 a întrebat:

As vrea să știu când au ajuns evreii in Orientul Mijlociu... Cineva mi-a spus că au ajuns acolo cu mult timp înainte de "pasestunieni" dar au fost goniți intorcandu-se mai târziu cu ajutor britanic.
As vrea să știu dacă îi adevărat.

Răspuns Câştigător
| Konstantin2020 a răspuns:

Evreii sunt de peste 3500 de ani acolo. Istoria atesta aceasta de la regele David. In anul 70 d.H. Ierusalimul a fost dărâmat și evreii împrăștiați in toată lumea. In 1948 au venit din nou și și au recăpătat țara!

| roby223 explică (pentru Konstantin2020):

Habar nu ai cat am așteptat răspunsul asta ...mulțumesc

1 răspuns: