| Daniel_Aly_1966 a întrebat:

As vrea sa stiu daca la examene pot sa scriu de tipar. M-am obisnuit sa scriu de tipar, dar un prieten a carui mama este invatatoare mi-a zis ca se depuncteaza scrisul de tipar la examene. Profesorii mei imi zic nimic nici mie, nici colegilor mei de faptul ca scriem de tipar. Voi ce ziceti? Se depuncteaza sau nu scrisul de tipar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La examene (evaluarea nationala si bacalaureat) scrisul de tipar va fi considerat semn si se va anula lucrarea, astfel ca nu vei promova examenul.

2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Da, se depunctează

| francut a răspuns:

In cel mai bun caz se depuncteaza. Dar la unele examene, poate fi considerat "semn" si sa-ti fie anulata lucrarea.