| Lovξ a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca iei o nota mica la examenul de intensiv (sub 6) si exista o singura clasa cea cu intensiv filologie. ce se intampla? PS: vorbim de liceul Petru Maior. helpp :X:X sorry de categorie:-s

Răspuns Câştigător
| RainOfColors a răspuns:

Hmm. Daca sunt sa zicem 50 de copii care incearca sa intre in clasa de intensiv, iar clasa are doar 25 de locuri vor intra in acea clasa primii 25 de copii cu nota cea mai mare la examenul de intensiv.
Nu conteaza daca ultima nota cu care se va intra va fi 9, 50 sau 4.
Succes!

3 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Da, si am uitat sa zic ca(,) cei care nu vor intra la intensiv vor intra intr-o clasa de filologie, in cazul asta.

| Mirunika123 a răspuns:

Nota de trecere este 6 minim. Daca iei sup 6, nu iei examenul si nu mergi la clasa de intensiv.
Succes la examen!
P.S.:Categoria e buna. happy