| DDDDDD a întrebat:

As vrea sa urmez cursurile liceului economic, mai exact servicii(contabilitatebig grin)... aveti idee despre ce as putea face dupa terminarea acestuia?

Va multumesckiss

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Mai, dupa terminarea liceului nu o sa te poti angaja. O sa fii tehnician in activitati economico-financiare(am si eu diploma asta). Dar daca vrei sa lucrezi ca si contabil, sau in domeniul economiei, trebuie sa urmezi o facultate cu astfel de specializare(ASE, la Cuza Iasi mai e buna fac de finante-contab). Nu conteaza prea mult ce faci in liceu, crede-ma.
Bafta!

4 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Devi contabil la un magazin mare sau la un depozit de marfuri

| anutzasweet a răspuns:

Si eu am urmat tot un liceu economic.Tot contabilitate. Dupa terminarea liceului o sa ai diploma de tehnician in activitati economice. O sa poti profesa ca si contabil primar, fara drept de semnatura si stampila(pentru asta trebuie sa faci facultatea si masteratul), poti da la ce facultate cu profil economic vrei. Poti lucra ca secretara, asistent manager, si multe altele.Este foarte bun un liceu economic, asta daca iti place sa lucrezi cu numere.

| DDDDDD explică:

Si...anutzaswet,mda imi place sa lucrez cu numere. dar... e complicat? adica.numerele astea, sunt in exceslaughing

Sper ca ai inteles ce am vrut sa zicbig grin

| chrystyna a răspuns:

Ms mult de fundita! kiss