| AvalohAlyn a întrebat:

As vrea si mi-ar placea mult sa ajung bibliotecar.Dar de ce "piata" biblioteconomiei e atat de restransa?(asa am auzit)
Ce sanse am ca dupa niste studii/cursuri de biblioteconomie sa gasesc un post de bibliotecar fie el si platit mai putin?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie cat o sa mai supravietuiasca bibliotecile, nici nu cred ca le mai calca careva pragul

| BeardedSamurai a răspuns:

Si eu mi-as dori sa fiu bibliotecar si as vrea sa stiu mai multe cum as putea sa ajung unul.
Sa ai o zi placuta!

| EneCristian a răspuns:

Pai de ce vrei o meserie moarta( adica cu tot internetul meseria asta va disparea fi sigur) axeaza-te si tu pe ceva profitabil ca si colectionar si vanzator de carti rare daca tot te pasioneaza.