| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

ASE (marketing) sau facultatea de sociologie și asistenta socială? Și de ce?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce marketing de la ASE? Fa si tu ceva contabilite sau finante. Sociologie si asistenta sociala in nici un caz. Somer cu diploma.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru anonim_4396):

Ma gândesc ca la marketing e mai putina mate decât la contabilitate pentru ca sunt varza cu matematica, am terminat filologie

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Faci cum crezi dar mna...decat o facultate de 2 lei happy Fa scoala de politie de 1 an si ai job-ul asigurat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la marketing se face mate, la multe discipline. Cred ca in toti anii faci discipline cu matematica. Faci micro, macro, conta, finante, statistica etc. Toate astea sunt despre probleme de matematica.

La sociologie cred ca e raiul pe pamant. Materii mult mai usoare si examene accesibile. Eu as alege sociologie.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru anonim_4396):

Da,și după ca job și salariu? Nu prea văd domenii "bănoase " la sociologie

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Decat un ASE neterminat, mai bine o facultate de sociologie terminata.
Ca si joburi, poti deveni profesor de sociologie sau poti lucra si la primarie din cate am auzit. Salariul difera si in functie de oras. In orasele mari salariile sunt si ele mai mari (si traiul mai scump). Conteaza si vechimea, experienta... nu stiu sa iti spun o suma exacta.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru anonim_4396):

Cine a zis ca nu o sa-l termin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Ai spus ca esti varza la matematica... si ca sa termini o facultate trebuie sa treci toate examenele, inclusiv pe cele cu matematica.