| FaithGaga a întrebat:

Astazi am teza la romana. Ce tipuri de subiecte v-a dat voua in clasa a 6-a semestrul 2?

Răspuns Câştigător
| Arcani a răspuns:

Pai sunt diferite dar noua ne-a dat asa:Genul liric epic textul nonliterar semnificatia unor versuri citat a tilului o compunere de imaginatie, la gramtica valoarea morfologica, functia sintactica.Cam asta ne-a dat noua dar nu chiar toate.Eu am luat 9 n-a fost chiar asa greu.Noroc la teza

9 răspunsuri:
| elenutza27 a răspuns:

Noua ne-a dat o fabula, de argumentat ca este fabula, si o schita(D-l Goe), de argumentat ca e schita, gradele de comparatie, de comentat morala de la fabula si alte exercitii de gramatica

| deeadeea111 a răspuns:

Sincera sa fiu nu imi prea amintesc ce ne-a dat, oricum fiecare are alt mod de realizare a subiectelor

| KrEaThYvE a răspuns:

Subiectele variaza de la profesor la profesor... nu sunt aceleasi la toate dar stiu sigur ca vei avea ori argumentare gen liric sau epic, rezumat, sau compunere libera bazata pe un subiect, funda?

| FaithGaga explică (pentru KrEaThYvE):

"Argumentare gen liric sau epic" adica sa demonstrez apartenenta unui text la genurile astea?

| FaithGaga explică (pentru KrEaThYvE):

Si la gramatica?

| KrEaThYvE a răspuns:

Cum tiam aspus subiectele variaza

| frumixxxbubulina a răspuns:

Cum a fost teza? big grin

| FaithGaga explică (pentru frumixxxbubulina):

A fost foarte simpla, nu ma asteptam la subiecte atat de usoare happy Mersi de intrebare big grin

| frumixxxbubulina a răspuns (pentru FaithGaga):

Si a noastra a fost de asemenea usoara nici eu nu ma asteptam din partea unei astfel de profe