| geutu a întrebat:

Astazi cand mergeam pe strada, am vazut din scurt o bacnota de 200 de lei pe jos. Initial am vrut sa o iau insa ceva m-a retinut, asa ca am mers mai departe, insa tot aveam un gand sa ii iau dar si in acelasi timp ceva nu m-a lasa, si pana la urma nu i am mai luat.Am facut ce trebuie sau nu? De atunci ma tot gandesc daca am facut bine sau nu.Stiu ca puteam face atatea cu 200 de lei dar ceva ma retinea sa ii iau.

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu erau ai tai.
Cine i-a pierdut se putea intoarce dupa ei.

| relian a răspuns:

Asa-i cand nu faci ceva ce ai fi putut face, mereu vei avea regrete laughing
Daca te mustra constiinta ca iai fi luat, atunci sa faci ceva bun, tot trebuia sa fi luat, ii duceai la politie. sau la lucruri pierdute.
Asa neluindui, din urma ta cine a venit, sigur ia luat si ia folosit in scop personal, deci ai facut rau lasaindui acolo.

De nu era nimeni in jur, asta e, erau banii tai laughing trebuia sa-i iei si sai folosesti, cineva i-a pus acolo pentru tine, Dzeu sau altcineva, daca tu nici sai ridici nu ai putut face, stii vorba aia, Dzeu iti da, dar nu-ti baga in traista laughing
Nu erau ai tai, dar cand gasesti ceva si nu se cunoaste prorpietarul devin ai tai.
Cei cara gasesc comori, ce alea is banii lor? Nus, dar intra in posesia lor, jumate ei juma statu, sau cum se impart, pentru ca proprietarul nu se cunoaste, ori nu mai este.

| Xena20 a răspuns:

Trebuia sa ii iei și gata. Sigur i-a luat următoarea persoana care i-a văzut. Chiar crezi că persoana care i-a pierdut o să îi mai găsească? Hai sa fim serioși! Cineva i-a luat până la urmă.

| ioana748 a răspuns:

Ai facut ce ai simtit in momentul acela.
Nu mai are importanță, nu iti consuma energia cu ganduri inutile.
Astazi este o noua zi si te poti bucura de ea.