| robyroby a întrebat:

Ati citit cartea Robinson Crusoe? Astept pareri (Mi-a placut + motivatie sau Nu mi-a placut + motivatie ) Multumesc Anticipat.

10 răspunsuri:
| iri a răspuns:

Da, mi-a placut. Este o superba carte de aventura happy

| danutzsan a răspuns:

Da, lupta pentru supravietuire, speranta, puterea de a invinge... sunt o parte din,, motivatii

| M.madallina a răspuns:

Mi-a placut foarte mult aceasta carte, este una dintre preferatele mele!

| ioana181 a răspuns:

Mi-a placut mult. Si e tare ca Robinson traia pe insula fara sa ii lipseasca mai nimic, fara griji, fara facturi, fara probleme. Super viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o si mi-a placut.Motivul? Eram copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o carte foarte frumoasa. Un om obisnuit naufragiaza pe o insula pustie si invata sa supravietuiasca folosindu-se de orice material obisnuit. El ajunge sa isi faca o casa, un zid, sa aiba mancare zilnic etc. E o carte care te fascineaza si nu iti mai vine sa o dai jos din mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut deoarece este cu peripetii pe cinste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O capodopera aceasta carte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place foarte mult cartea deoarece este una de aventura si actiune, iar personajele sunt tulburate in majoritatea timpului, as mai puteai spune ca aceasta carte poate fi comparata cu cartea toate panzele sus, si aceasta o carte in care aventura se petrece tot pe mare

| Alexandrutza_5396 a răspuns:

Urasc aceasta carte e urata nu am putut sa citesc nici macar o pagina ...naspa carte.si ce daca sti copil trebuie sa-ti placa si eu sunt copil si nu-mi place