| ZbarMario a întrebat:

Au voie profesorii să pună absențe daca chiulește toată clasa?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Normal ca da, pai ca lipseste 1 individ sau toata clasa din punct de vedere al absentarii nu este acelasi lucru? sau tu vezi chiulitul in masa ca un fel de greva in care nu e voie ca profesorul sa faca nimic? happy

| SingleForOne a răspuns (pentru Simpatic):

Ei poate să facă greva lor, dar până se întâmplă ceva, sistemul merge înainte, absențele sunt considerate.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au voie, fiind foarte legal, odata ce este ora in progama scolara si profesorul a venit la ore, dar elevii absenteaza.
In felul acesta profesorul nu poate fii tras la raspundere legala, ca ar fi absentat el sau din cauza lui au plecat copii de la scoala.
In plus, daca se intampla un accident, bataie, tragedie, sau alte activitati ilegale in timpul acelei ore cu un elev care a chiulit, nu poate fii acuzat profesorul ca s-a intamplat in ora lui.

| sierra1 a răspuns:

Nu numai că au voie, sunt obligați!

| mihai69 a răspuns:

Ba bine că nu...

| johnnny123 a răspuns:

Tu ce parere ai, au voie?

Daca toti oamenii dintr-un mall se apuca de furat din magazine, au voie politistii sa-i aresteze?

| Lukasssz a răspuns:

Da

| DanielV?lean a răspuns:

Absolut. Nu crede baliverne conform cărora "dacă mergem toți de la ora nu ne pune absenți". O să vă treziți cu absențe și posibil o ședință cu părinții.

| Amethyst01 a răspuns:

Bineînțeles