| Choochotof a întrebat:

Avantajele/Dezavantaje de a sta in prima banca[sunt clasa a7a]

Răspuns Câştigător
| florina_8116 a răspuns:

DEZAVANTAJE

Vede toata lumea ce faci si ce zici
Chiulesti mai greu fiindca prima banca libera este la vedere
Nu poti sa copiezi
Nu poti sa vorbesti
Nu poti sa trimiti biletele
Esti fortat sa fii atent la lectie pentru. ca profu te are sub nasul lui

Avantaje
Vezi bine la tabla
Auzi mai bine ce zice profu
Daca inveti bine, te vede mai repede si te pune pe tine sa raspunzi

10 răspunsuri:
| niku93 a răspuns:

Daca esti pe invatatat, stai in prima banca!
daca esti pe copiat, chiulit...stai mai in spate!
p.s. mai bine stai acum in prima banca...

| Idc12345 a răspuns:

Avantaje:vezi bine la tabla, auzi foarte bine ce spune profesorul dezavantaje:nu prea poti sa copiezi

| DrDeath a răspuns:

Dezavantaje:Te vede toata lumea ori ce ai face, cand urla profu la clasa tu auzi cel mai tare
Avantaje:Copiezi cel mau usor si cam atatcrying

| Nameツ a răspuns:

Pai depinde...pentru ce iti trebuie, daca doresti sa copii in prima banca te va vedea aproape intotdeauna pe cind in ultima banca aproape ca nici nu te observa

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Daca inveti bine este avantajos sa stai in prma banca
Daca inveti rau este dezavantajos sa stai in prima banca
Mai in spate stau cei care vor sa copie si altele
funda?

pa, pa

| ArinaMK a răspuns:

Poti copia la greu ca profu se uita in spate si esti prea in fata
prea sub nasul lui.laughing
dezavantaje
nu poti trimite biletele sau ceva...
pls da fundiii ca am numa cateva altii au miii...sad

| Morphinee a răspuns:

Avantajele sunt ca poti sa copiezi pentru ca profii sunt atenti la cei care stau in ultimele banci fiindca de obicei acolo stau elevii "problema", vezi mai bine la tabla

| NickiMinaj a răspuns:

laughing ce importanta are unde stai? muta-te daca nu iti place.

| Cosmin4Fan a răspuns:

Te vede profu

| Abby01 a răspuns:

Avantaj
1.Vezi mai bine la tabla
2.Auzi mai bine ce-ti spune proful
Dezavantaje
1.Nu poti sa copiezi
2.Nu poti sa trimiti biletle
3.Nu poti sa vorbesti in timpul orei
Mai nimic nu poti sa faci ca te vede toata lumea.