| BloodstainedMorgue a întrebat:

Avem un prof de franceză care se crede mai presus de toți și nu exagerez. A mai avut probleme si cu alte clase in alti ani pentru ca dormea la ore, dar acum nu mai e asa.Totuși chestia care mă enervează la el in ultimul timp e faptul că îi jignește pe cei mai slăbuți la învățatura facându-i ba cretini ba nebuni ori proști.Normal că m-am luat de el, deoarece nu cred ca este el in măsura sa ne eticheteze el pe noi cum vrea. A spus că n-am dreptul să spun asta ca acum s-au cam schimbat rolurile si nu știu ce, abureli.
E adevărat că nici noi nu suntem niște îngerași dar totuși.In ultimele luni a și început să pleznească pe doi dintre colegi care vorbeau. N-am zis nimic, mă gândeam ca-mi primesc și eu porțialaughing)Oricum de atunci de când m-am luat de el are ceva cu mine, m-a făcut si mucoasă. Azi ne povestea despre cum o fost el cu cortulaughing), și un coleg mai nesimțit îl întreabă daca a încăput în el. L-a pleznit peste față. Într-adevăr colegul greșise făcând asta. Dar nici profu nu trebuia sa-l pleznească. Așa exemplu ne dă el?! In fine, intrebare e dacă sa-i spunem la diriga sau nu. E doar o mica greșeala de a lui sau chiar ar trebui sa-i spunem dirigentei?

Răspuns Câştigător
| CristinaLazar858 a răspuns:

Parerea mea este ca intao ar trebui sa purtati toata clasa o discutie cu el la o ora pe care o aveti cu el si sa-l intrebati de ce se comporta asa cu voi. Totusi cred ca ar trebui anuntata si doamna diriginta. Iti dau un exemplu din propria experienta. Eu sunt in clasa a 12 a si am un profesor de engleza care vorbeste la ore numai in engleza si la lucrari da exact aceleasi subiecte la toti elevii indiferent daca stii sau nu si subiectele sunt grele. Semestrul trecut a pus 20 de 2 ( noi in clasa suntem 30) si a stricat toate mediile la toti colegii. Ceilalti profesori au vazut ca e ceva in neregula cu clasa si i-au atras atentia. De asemenea cazul a ajuns si la domana diriginta care l-a atentionat cat de cat pe profesor. Nu va faceti grija pentru ca problema se rezolva. Discutand calm atat cu doamna diriginta cat si cu domnul profesor veti vedea caveti reusi. Multa bafta!

2 răspunsuri:
| adrianarp a răspuns:

Ar trebuie sa-i spuneti dirigintei pentru ca dupa o sa se faca sh mai rau... sh atunci ar putea fi prea trz...

| Vladd_3054 a răspuns:

Mai intai... ii puneti un ac pe scaun, il intepati si o sa strige apoi va duceti la diriga si spuneti ca e nebun si ce va tot face spunandu-i ca a si stigat de nebun! sigur o sa mearga!