| beneamin a întrebat:

Azi am luat parte la evaluarea nationala la romana imi ziceti si mie care pot fi considerate semne? adica ingrosatu literelor sau altele

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Semne distinctive sunt :
- stersaturi altfel decat cele indicate ca regulamentare (mazgaleli, stersaturi cu guma, etc)
- ingrosarea de litere
- insemne pe colturile foii de examen ( un x, un punct vizibil, etc)
- folosirea le scris a altor culori decat cea albastra.
- sublinieri
- scrierea cu litere de tipar a unor cuvinte in cadrul textului fara a fi necesar.
- schimbarea instrumentului de scris de exemplu de la stilou la pix.

| Georgiana_Maria_Sima_1996 a răspuns (pentru zdrangoi):

Te rog spune-mi :
Dacă am făcut o liniuțe verticala pe o laterala din greșeală se pune?

3 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai semne pot fi:
-mazgalitul
-ingrosarea literelor
-scrisul cu alta culoare
-poate daca ai dat cu corector/pic
cam atat imi vine in minte

| Iliescu_Stefan_1996 a răspuns:

Ingrosatul literelor, asezarea in ghilimele, sublinierea si cam atat