| IIIx333III a întrebat:

Azi la scoala am test predictiv la romana. La matematica peste doua saptamani, la franceza luni(dar nu imi fac griji ca aici nu se pune in catalog). O sa fie greu? La ce voi mai da teste predictive?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Cred ca ai vrut sa spui test initial. Si da, se dau teste initiale la aproape toate obiectele, exceptie facand sportul, muzica, desenul si poate religia. In ce priveste trecutul notelor in catalog, trebuie sa te contrazic. Fiecare profesor face cum vrea el. Chiar daca se spune ca notele de la testele initiale nu se trec in catalog, profesorii fac tot cum vor ei. De obicei le trec, pentru a se asigura de la inceputul semestrului ca fiecare elev are cate o nota. Exista si profi mai de treaba, care va spun din start ca nu vor trece notele si nu o vor face, dar acestia sunt putini. Sfatul meu este sa mai citesti cate ceva pe ici pe colo, pentru a putea "vana" o nota bunicica de la inceput. Succes!