| CelCeReuseste a întrebat:

BAC 2016, am luat 5.40 la Romana, ma asteptam la ceva mai mult, sa depun contestatie? Vreu raspunsuri serioase.

11 răspunsuri:
| adrian_4038 a răspuns:

Eu cand am dat bacul acum 5 ani am loat 9.40 geografie, 7.20 la romana si la mate am loat 3.15 dar eram sigur ca am facut de mai mult nu aveam nimic de pierdut asa ca am facut contestatie si am loat 5.80 si gata bacul daca nu loam nu era un capat de tara dateam in toamna mult mai pregatit..mult succes si cum a spus si Ella daca ai note mari, fa contestatie.

| CelCeReuseste explică (pentru adrian_4038):

Tu nu aveai nimic de pierdut

| adrian_4038 a răspuns (pentru CelCeReuseste):

Credeam ca nu ai loat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru adrian_4038):

Loat?

| AFR81 a răspuns:

Fa ce vrei. Trebuie sa ai in vedere, insa, ca dupa contestatie e posibil ca nota sa scada, chiar si sub 5. Daca ai promovat BAC-ul, multumeste-te cu atat, daca nu, fa contesatie ca nu ai nimic de pierdut.

| piTiCcu a răspuns:

No, dacă ai depus contestație acum să te aștepți la o notă mai mică. Tu nu ai de unde să știi dacă modul tău de exprimare se ridică la un anumit nivel în acea lucrare sau dacă din grabă nu ai făcut unele greșeli ortografice sau de exprimare!
Nu sunt răutăți, e purul adevăr. La tine se va aplica de data asta proverbul „nemulțumitului i se ia darul".

| epicquestion a răspuns:

Daca vrei raspunsuri serioase..nu mai pune intrebari aberante, de unde sa stim noi ce ai facut tu, daca tu stii ca ai facut de mai mult ..depunde o contestatie, daca nu ai invatat nimic si totusi, tu tot doresti mai mult ..eu zic sa stai in banca ta

| คภ๔гє a răspuns:

Depinde. Daca crezi ca ai facut de o nta mai mare, atunci dap. Dar sa stii ca risti destul de mult facand contestatie, poti lua mai putin. Eu te sfatuiesc sa te gandesti putin mai mult inainte de a face orice contestatie.

| Ella21052003 a răspuns:

Depinde de ce note ai luat la celelalte discipline. Daca ai note mari ai putea. Daca stii ca ai facut de minim 6, poti. Cum simti

| CelCeReuseste explică (pentru Ella21052003):

7mate, 8bio

| adrian_4038 a răspuns (pentru CelCeReuseste):

Gata stai cuminte...vb serios ai loat bac-ul gata sparge cateva sticle de vin...