| ForeverInLove a întrebat:

Bacul la mate este obligatoriu indiferent de profil sau se da la anumite obliecte in functie de profil?

Răspuns Câştigător
| beatrice9849 a răspuns:

Se da bacul doar la real:mate-info si stiinte ale naturii, la uman:stiinte sociale si filologie nu se da.
La uman se da la:romana(obligtoriu), 2limbi straine(una scris si oral, cea de-a 2-a doar oral,ai de ales care sa fie prima) si istorie, geografie.
La real:romana, mate(obligatoriu), o limba straina si ai de ales intre biologie, chimie si fizica. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| georgiana967 a răspuns:

Este in functie de profil, de exemplu nu o sa dai bacul la mate la filologie, dai la un profil gen real-matematica-informatica, stiintele naturii,

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Nu e obligatoriu..depinde de profilul pe care il ai si daca include mate. daca include si mate normal k il dai...de ex filologia nu se da bacu la mate se da la romana limbi straine etc... oricum e greu la matestraight face