| AdriixDoo a întrebat:

acesta este al doilea an de cand sunt in Spania, anul trecut 11 ore pe saptamana invatam intr-o clasa ajutatoare, aparte de orele normale. anul acesta nu mai invat in acea clasa, am 15 ani si pana acum 2 ani cand eram in tara aveam numai note bune. acum... aproape la toate materiile am note proaste si decat cateva sunt aprobate. Problema este ca nu stiu cum pot sa fac sa aprob tot. aici sunt 3 trimestre si ai sansa sa aprobi. Mama este foarte suparata si a spus ca nu ma mai lasa sa ies decat la sfarsit de saptamana daca nu aprob semestrul asta... Va rog mult sa ma ajutati. am mare nevoie.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Inteleg ca ti-e greu cu limba sa te obisnuiesti dar aici la spanioli e mult mai usor decat la noi in Romania, in Spania multi nu au liceu dar ce sa mai zici de 10 clase? Stau prost cu invatatura aici iti zic eu si se fac de rusine in intreaga lume, demonstreazale ca esti roman si ai mai multa minte decat ei, eu aveam probleme primul an apoi mi-a mers bine.