| Sunshine123 a întrebat:

Bună! Ajofm te poate ajuta să mergi să lucrezi într-o țară cum e Germania de exemplu? Întreb deoarece traiul în Romania e foarte greu și mă gândesc să plec și să lucrez în afară, problema e că am auzit că trebuie să depui acte și să ai job ca să îți dea chirie. Rude nu am acolo și speram că poate există vreo agenție sau ceva care să faciliteze această inserție într-o țară străină.

3 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Asigura-te ca stii o meserie si limba. Electrician,zidar, sudor, etc. Pune-te in locul angajatorului, vrea sa angajeze doar persoane competente cu chef de munca, nu lepre care cred ca au mai multe drepturi decat indatoriri. Daca nu stii limba ai doar de pierdut.

| AnonimXnX a răspuns:

Nu te ajută, orice ai face nu pleca cu contracte românești de pe net niciodată nu fac ce promit si poate nu ai nici bani sa te intorci secii romani sunt extrem de scarbosi ib străinătate am plecat de multe ori asa. Singura varianta este sa pleci cu cunostinte prieteni altfel faci greșeală mare succes