| Diana_7451 a întrebat:

Am 12 ani. Pentru virsta mea, cum credeti:ce animal ar fi normal sa am(de companie!). Multumesc mult celor care au postat raspunsuri.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

O pisicuta.Este si usor de ingrijit, nu trebui s-o plimbi, nu costa mult mancarea.Iti recomand pisici obisnuite, nu de rasa, care sunt mai rezistente la boli si care sunt mai afectuoase; de asemenea iti recomand motanel si de culoare galbena. Dupa experienta mea acest soi de pisici sunt cele mai bune.Asta daca vrei pisica!

8 răspunsuri:
| 334499 a răspuns:

Porcusor de companie (mai inteligent decat cainele)

| Ramina a răspuns:

Un perus. big grin sau o pisicuta love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu un animal de companie trebuie ales si in functie de personalitatea ta, de banii de care dispui si de timpul pe care il ai la dispozitie. Cea mai ieftina varianta (achizitionare+intretinere): un betta splendes (cauta pe google). Il tii in borcan, mancarea te costa cam 3 lei/luna, intretinerea lui cam 10 min/saptamana. Daca esti o fire mai activa si vrei un partener de joaca, nu prea-i bun, insa happy

| fluturasul a răspuns:

Un catetelus, unul mic pe care sa il poti ingriji. Avand in vedere ca nu esti chiar foarte mica te poti descurca. Catei adora copii dar nu neaparat pe cei foarte mici

| mihai_6493 a răspuns:

PITBULL! laughing Lasand gluma la o parte, o pisica. sau un catel de talie mica, da' unul de rasa e scump, deci o pisica de rasa ca de-asta iei de la vreun vecin tongue

| HBK a răspuns:

Un porcusor de Guinnea sau o pisica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hamster

| anonimathebest a răspuns:

O sa-mi iau si eu o pisicuta!