| guacamowle a întrebat:

Buna, am aplicat la drept si la administratie publica - principal chiar voiam sa intru la drept si ar fi fost o pasiune, dar nu am reusit. In schimb, am intrat la administratie publica, dar sa fiu sincer, mai mult m-as duce pentru a face o facultate si ca sa scap de mediul rural moldovan in care traiesc, decat ca vreau neaparat sa fac aceasta facultate/sa lucrez in acest domeniu.

De asta vreau sa intreb daca este vreun beneficiu in aceasta facultate. Merita? Sunt posturi, e bine platit? Am sanse sa-mi gasesc ceva, sau iti gasesti job doar pe pile?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Știi bancul ăla: "de ce nu sunt permise relațiile sexuale în instituțiile publice? Fiindcă toți angajații sunt rude."

Cam așa stau lucrurile. Îți trebuie pile și/sau un partid la putere, din care să faci parte.

| guacamowle explică (pentru adryang78):

Multumesc pentru raspunslaughing))))

2 răspunsuri:
| Marco05 a răspuns:

Salut! Cu ce medie ai fost respins la drept? Ai pus și opțiunea la taxă?