| danulika a întrebat:

Buna,am asa o intrebare: la anul vreau sa merg la colegiul economic. Dupa 4 ani de studii si dupa ce dau bacul si primesc diploma de colegiu, pot fi angajata la vreo companie si care ar fi sansele? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| madamme a răspuns:

Vei avea fix aceleasi sanse ca orica absolvent de liceu. Nu te astepta la cine stie ce servici bun sau companie multinationala. Salariile cresc o data cu studiile. Vrei salariu mai mare... urmeaza o facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Terminarea unui liceu economic nu iti ofera nicio specializare, vrei mai mult faci o facultate de profil