| GabriellaStyles a întrebat:

Am auzit ca daca am o sora geamana, in clasa a 8-a la admitere, daca ea intra intr-un liceu mai bun, iar eu mai prost ma poate lua in clasa cu ea, e adevarat? Si depinde diferenta intre licee sau medii? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Din regulamentul ROFUIP, aplicabil tuturor unitatilor scolare din invatamantul preuniversitar :"
art.139. Gemenii se pot transfera în clasa celui cu media mai mare, sau invers, la cererea acestora."
http://www.gscfr.ro/regulamente/r-o-f-u-i-p/