| byby66 a întrebat:

Buna am auzit ca pe lista de inscriere la liceu trebuie sa scriu 50 de licee. este neaparat nevoie sa scriu atatea? media mea este 7-8. funda celui mai convingator raspuns.

Răspuns Câştigător
| Ionut a răspuns:

Salut cris, poti scrie maxim 50 de profile de liceu, dar tu poti scrie cate vrei. Pune treptat cele mai bune licee spre cele mai rele fiindca daca nu vrei intra la primul' bun vei intra la al 2 -lea, daca nu. tot asa pana ti se va accepta media un liceu.
Succes!

20 răspunsuri:
| purplerainbow a răspuns:

Buna! Trebuie sa scrii mai multe licee, respectiv 50 cum ai spus, deoarece calculatorul trebuie sa fie sigur ca vei ajunge la un liceu dintre cele puse de tine. Daca ai o medie mai mare, poti sa pui mai putine optiuni, dar totusi nu trebuie sa scrii doar o optiune sau 2, ca altfel risti sa mai stai acasa degeaba un an, sau sa intri la cel mai prost liceu la care raman locuri. De aceea trebuie ca fiecare copil sa puna cel putin 10-20 de licee, orice medie ar avea, pentru a evita posibila neintelegere cand nu va fi repartizat la nici un liceu, trezindu-se ca va trebui sa faca acelasi lucru anul viitor. Sper ca te-am ajutat!

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Nu este o regula, poti scrie chiar mai multe.Eu cand am facut lista de optiuni trecusem aprox. 50 dar diriginta mea m-a sfatuit sa pun cat mai multe desi eram sigura ca intru la prima optiune.
Pune pe primele optiuni liceele la care ai vrea sa mergi si apoi mai pui si altele pentru orice eventualitate.
Sper sa intri acolo unde iti doresti!big hug

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu,nu este.
trebuie scrise mai multe licee, intr-adevar, vreo 10-15, ca sa nu ramai „pe dinafara", dar nu chiar 50...eu am trecut 6...si a fost ok.cine ti-a spus asta? daca nu esti convinsa, mai intreaba diriginta/dirigintele.happy
succes!

| BeibiiX a răspuns:

Nu este adevarat:d poti scrie vreo 15 optiuni /profile atata timp cat media ta corespunde cu media din brosurawinking si aici ma refer "sa corespunda" la media ta care este de 7-8, pune-ti profile care atata au media de intrare:d

| ToxicDump a răspuns:

Nu trebuie sa fie 50, 15-20 ajung.

| callmebeautiful a răspuns:

Nici gand doar 12

| eltina a răspuns:

Nopz tongue eu cu media 8.90 am scris decat 4 liceebatting eyelashes daca esti sigura ca intri la acel liceu poti sa scrii si decat un liceu :p.Ti se ofera posibilitatea mai multor licee ca sa nu cumva sa ramai pe dinafara daca scrii numai unu :p si nu intrii la acel liceu

| ElenaErika a răspuns:

Pune toate profilele de la licuel la care vrei sa mergi in ordinea in care ti'o doresti si pune cateva profile de la un alt liceu [optional]
Nu e nevoie de mai mult de 10 optiuni

| SEAL a răspuns:

Depinde de cate licee sunt in judetul tau

| AnonymuxX a răspuns:

Trebuie sa scrii cat mai multe ff multe...ca sa nu ramai pe dinafara mai bine pici la un liceu fie ca e prost sau departe decat sa ramai pe dinafara un an straight face eu am media 9 si am pus pe list aproape 90 de licee...sansele sunt mici sa pici la ultimele dar riscul este sa ramai pe dinafara straight face

| L69 a răspuns:

Nu este nevoie sa completezi atatea optiuni. Poti completa doar 1, sau pe toate, depinde de cate vrei.

| clau25 a răspuns:

Nu este neaparat sa scrii 50 de licee, insa primele 3 sunt cele mai importante. deci trebuie sa incepi cu cele la care iti doresti cel mai mult sa mergi si apoi calculatorul o sa hotarasca si dupa medii si dupa mai multe critetii. sper sa mergi la liceul dorit! succes!

| adi227 a răspuns:

Buna da trebuie sa scrii 50 de licee pentru inscriere da iti urez mult noroc si multa fericire si productivitate in tot ce faci pa

| piticoth a răspuns:

Hey :], si eu sunt clasa a 8a si asa am si eu media de admitere, si nu nu este neaparath sa scrii 50, pui acolo doar liceul care vrei tu sa ramai, cu toate profilurile, in ordinea pe care le vrei tu, doar cateva licee, 1, 2.

| lol5755 a răspuns:

Nu e neaparat... dar daca ai medie putin mai mica trebuie sa scrii mai multe variante ca sa intrii la una dintre ele! mult succes!

| PíиGẅ a răspuns:

Normal ar trebui sa scrii cat mai multe, ca sa fii sigura ca o sa intri undeva, pentru ca nu se stie cine, ce medii are. Eu zic sa scrii cel putin 30 de optiuni. happy

| Bogdan_6929 a răspuns:

Sunt de ajuns doar 3 liceesa scrii

| iubeschusky a răspuns:

Trebuie sa scrii 200 de licee din Romania si 300 din afara tarii.asa am facut si eu si trabunica mea. funda plz

| Anaa123455 a răspuns:

Noua ni s-a spus ca cei cu medii peste 8 sa puna in jur de 15, iar cei cu medii mai mici de 8 sa puna in jur de 20hee hee.
Sper ca te-am ajutat! :*

| lory_5393 a răspuns:

Cine ti-a spus tampenia asta...laughing trebuie sa pui vreo 6 licee asa