| Fury a întrebat:

Am auzit de la o profa ca latina se face si in clasa a noua raised eyebrows. Adica, nu numai la filologie, ci si la celelalte profile/profiluri(cum e corect, apropo?)
Deci care-i treaba cu latina asta, pana la urma?
Multumesc

6 răspunsuri:
| Dsmss a răspuns:

Buna :*! Eu sunt clasa a -9 -a la stiinte sociale. Deci, sa iti zic... Latina se face si in clasa a-9-awinking dar doar la profilul umanist (filologie-dai si teza la latina-, si stiinte sociale -nu dai teza la ea, dar faci o data pe saptamana, pana in clasa a 10 -a ). Cei de la profil real (mate -info, stiintele naturii ) nu fac deloc latinawinking. Acum depinde de tine daca iti place sau nu materia. Oricum in clasa a -9 a se reia partea de gramaticawinking. Sper ca te-am ajutat :* Succes >big grin

| x_6980 a răspuns:

Latina se face la profilurile umane, adica filologie si stiinte sociale.la filologie se face pana intr-a 12a si se da si teza, la stiinte sociale pana intr-a 10a si nu se da teza

| Ana9317 a răspuns:

Numai la uman se face latina; la real nu.(corect e profiluri)

| DoRaTo96 a răspuns:

Din a 8a

| AndutzaAndu a răspuns:

Pai e adevarat, din nefericire. laughing Eu sunt pe a zecea la filo si tot latina am facut si o sa fac pana in a 12-a. tongue Cred ca numai la profil umanist se face latina, in rest la celelalte profile nu se face latina. Atata ca-i naspa ca daca esti la filo dai si teza la latina. straight face

| Lumy_9658 a răspuns:

Eu stiam ca latina incepe sa se faca din clasa a 8-a. Asa mi-au spus profesorii.